Skip to main content

Erlend

Erlend
Samota může jednomu v hlavě vytvořit svět úplně odloučený od toho vnějšího.

Brilantní sepětí všestranné akrobacie a živé hudby

Celovečerní sólo akrobata Jindřicha Kopidola v režii Jana Jiráka s živou hudbou nabízí neobvyklé akrobatické prvky s originálními balančními objekty z čistého dřeva, kovu a tvrzeného plastu.

Intimní cirkusové sólo s ohromujícím účinkem

Inscenace je cestou cirkusového umělce – všestranného artisty, v níž blízkost rizika mu dělá dobře i přes to, že z něj má strach. Autenticky dává nahlédnout do svého vnitřního světa, v němž neustále vyvrací vratkost i nepoddajnost, kde hledá rovnováhu. On však dokáže obrátit perspektivu svého pohledu, vystoupat a ovládnout vzduch, ale také se odevzdat zemské tíži. Celek je sledem vizuálně působivých obrazů, až jakousi melodramaticko-lyrickou reflexí životních fází člověka, který se ztratil sám sobě a všem okolo. Samota může jednomu v hlavě vytvořit svět úplně odloučený od toho vnějšího. Jeho neodmyslitelnými partnery jsou tři přítomní hudebníci, multiinstrumentalisté Kryštof Krása, Tomáš Jirák a zpěvačka Klaudia Korbely. 

Jindřich Kopidol

Všestranný performer a artista Jindřich Kopidol působí ve světě novocirkusového a pouličního umění už mnoho let a virtuozitu svých balančních disciplín, jako jsou chůze po laně, balanční žebřík a rola bola, posouvá na další úroveň intenzivním studiem různých technik fyzického divadla, tance a způsobů práce s expresivní maskou. S CTJ art company spolupracuje od roku 2016, kde působí taktéž jako kvalifikovaný rigger.

Jan Jirák

Jan Jirák je performer, akrobat, choreograf a režisér. Studoval na Akademii moderního cirkusu v Dánsku a na Akademii múzických umění v Praze. Je spoluzakladatel Feel the Universe Circus Company. Založil projekt Prague Handstand School zabývající se vývojem a vzděláváním profesionálů a široké veřejnosti v oblasti hand balancingu, flexibility, taneční akrobacie a movement flow. Je pedagogem na katedře Nonverbálního divadla na pražské HAMU. 

 • Performer:
  Jindřich Kopidol
 • Režie:
  Jan Jirák
 • Hudba:

  Kryštof Krása, Tomáš Jirák, Klaudia Korbely

 • Dramaturgie:
  Hanka Strejčková
 • Světelný design:
  Vojtěch Brtnický
 • Scénografie:

  Petr Síla, Pavla Nazarská

 • Kostýmy:

  Pavla Nazarská 

 • Konstrukce cirkusových objektů:

  Kopidol / Jirák / Pokorný

 • Délka:
  60 minut

Za podporu děkujeme

Cirkus trochu jinak

Cirkus trochu jinak z.s.
Hlavní 34, 742 85 Ostrava-Vřesina

WebCenter - logo