Skip to main content

Konkurz

Konkurz
KONKURZ je multižánrové představení, které nás prostředky nového cirkusu vtáhne do příběhu, který se odehrává během konkurzu na záhadné představení.

Nahlédneme tak nejen do zákulisí artistů, tanečníků a dalších umělců, ale divák zažije i magický výlet do soukromého života všech protagonistů. Zjistíme tak, že ne vše je na první pohled takové, jak se zdá… což se nakonec ukáže i v pointě našeho příběhu.

Představení KONKURZ je plné artistických vystoupení, tance, pohybového umění, adrenalinu a boje o své místo, ale i něhy a lásky. Vše je navíc dokresleno živou hudbou.

Autor & Režie Pavel Šimák
Pavel Šimák se narodil 25. 11. 1972 v Sokolově. K divadlu ho přivedl režisér a zakladatel legendárního Kladivadla Pavel Fiala. Věnoval se zpočátku herectví a pohybovému divadlu, vystudoval pražskou konzervatoř (jeho pedagogové byli například L. Mrkvička, K. Jerneková nebo V. Bublíková). Už na konzervatoři napsal a režíroval jedno z absolventských představení. Po několikaletém hereckém  angažmá  v pražském divadle ABC vystudoval režii na brněnské JAMU (jeho hlavním pedagogem byl prof. A. Hajda, dalšími potom například legendární P. Scherhaufer, A. Goldflam nebo A. Přidal). 

Recenze: ostravan.cz – kulturní deník, sokolska33 – magazín studentů

 

 • Autor & Režie:

  Pavel Šimák

 • Taneční choreografie:
  Kristýna Slezáková
 • Hudba:

  Tomas Rossi

 • Scénografie:
  Radovan Šťastný
 • Kostýmy

  Monika Adamcová

 • Délka:

  80 minut

 • Informace o pauze:
  bez pauzy
 • Obsazení:

  Alžběta Moravcová, Tereza Bibi Beranová, David Pargač, Lukáš Bezděk, Aleš Podhorský, Jindřich Kopidol, Johan Johančík / Tomas Rossi


Účinkující

Tereza Beranová

Když jsem poprvé na konzervatoři při hodině akrobacie viděla akrobacii na šále, věděla jsem, že to je to přesně to, co jsem vždy chtěla dělat. Byla to láska na první pohled. Do šály jsem se zamilovala a od té doby jsem se jí nepustila.

Alžběta Moravcová

Jsem profesionální akrobatka a lektorka. Miluji akrobacii v kruhu a to především ve výškách, je to čistý adrenalin. Vnímám jen sebe, tu prázdnotu kolem, svůj dech a tlukot srdce.

Lukáš Bezděk

Cyr wheel je pro mne zábavou a prací zároveň, do každého vystoupení jdu naplno a užívám si každou minutu, je to skvělý pohyb, kterého se nikdy nevzdám.

Aleš Podhorský

Poprvé jsem se k žonglování dostal ve svých 12 letech, kdy jsem se učil základ se třemi míčky. Postupem času mi došlo, že žonglování bude moje láska na celý život. Je to pro mě určitá seberealizace, relaxace a zároveň útěk z každodenní rutiny.

David Pargač

K mému největšímu úspěchu patří překonání Guinessového světového rekordu ve skoku na jedné ruce (97 skoků) v roce 2011. Později jsem se rozhodl věnovat plně disciplíně „handstand“, neboli stoje na rukou.

Jindřich Kopidol

Pohyb je pro mne neodmyslitelnou součástí mého života. Věnuji se acroyoze a provazochodectví. Je pro mne důležité se stále posouvat a motivovat ostatní.

Johan Johančík

Kytaru jsem si zamiloval v osmé třídě, kdy ji jedna spolužačka donesla do školy. Od té doby hraju a hraju. Hraju v kapele Srpen, Johanband a často také sám. Hráli jsme k divadlu, němým filmům a nyní i k cirkusu. Je to zřejmě posedlost.

Tomáš Rossi

Jsem členem Divadla loutek Ostrava. Hudba se stala mou celoživotní cestou. Co se týče mých aktivit, tak se naplno věnuji skládáním hudby do různých představení a také aktivně vystupuji v několika hudebních projektech.

Za podporu děkujeme

Cirkus trochu jinak

Cirkus trochu jinak z.s.
Hlavní 34, 742 85 Ostrava-Vřesina

WebCenter - logo