Skip to main content

Vzdělávání cirkusem

Přibližujeme dětem svět kultury, sportu, pohybu a umění.

Sociální cirkus

Sociální cirkus je dynamicky se rozvíjející forma práce, která využívá cirkusové umění jako prostředek k dosažení kladných výsledků v sociální a psychické stránce osobnosti a v motorických dovednostech.
S českou neziskovou organizací Duha, která má dlouholeté zkušenosti s podporou a prací s dětmi z dětských domovů realizujeme workshopy současného cirkusu s dětmi z dětských domovů s využitím jejich dosavadních uměleckých a sportovních dovedností. Na prázdninovém táboře pro děti z dětských domovů nacvičíme společné představení, které pak odehrajeme v domovech pro seniory i na obecních slavnostech v regionu.

Kultura ve školách

Mezinárodní setkání, týden vzdělávání a rozvoje v Ostravě a Reykjavíku. Vytvořili jsme společné vystoupení Just Try It, které je určené pro základní školy v Moravskoslezském kraji, v České republice a na Islandu.
Projekt, který propojuje kultury tří států z Reykjavíku (Island), Osla (Norsko) a Ostravy (Česká republika). Na jaře 2022 jsme navštívili základní školy v Moravskoslezském kraji i na Islandu a přiblížili dětem svět kultury, sportu, pohybu a umění. Představení Just Try It nese prvky nového cirkusu a poukazuje na problematiku šikany ve školách. Z vlastních zkušeností víme, že netradiční svět nového cirkusu boří zábrany a bariéry, proto by mohl dětem pomoci odbourat i problém, jak se se šikanou vyrovnat nebo svěřit učitelům či rodičům.

Nonverbální divadlo pro předškoláky

Vytvořili jsme inscenaci nonverbálního divadla Motýlí svět pro předškolní děti, které v sobě nese příběh vztahu k přírodě a životnímu prostředí. Tato inscenace se bude hrát v mateřských školách.

Motýlí Svět – dětský svět představivosti je křehký jako motýlí křídla, na nichž ale můžeme odletět, kam jen budeme chtít. Mikrokosmos hmyzu je zrychlenou analogií světa dvojnožců, tedy nás, lidí. Každý zakuklenec, housenka a motýl sehrává svou důležitou roli v utváření celkové rovnováhy.

Novocirkusové představení, které je bránou do miniaturního světa, kde i jablko ožije a kde umění létat je krásnou skutečností. Křehkost, svoboda a nekonečný svět fantazie. Představení pro malé děti i velké děti, tedy dospělé.

Performance vznikla ve spolupráci ostravské produkce Cirkus trochu jinak a pražského tandemu akrobatů a tvůrců z Feel the Universe Circus Company. Hudbu vytvořil multiinstrumentalista a bývalý člen Prague Jazzphonic Orchestra Tomáš Jirák.


Za podporu děkujeme

Cirkus trochu jinak

Cirkus trochu jinak z.s.
Hlavní 34, 742 85 Ostrava-Vřesina

WebCenter - logo