Skip to main content

La Míja

La Míja

Loď nového věku

Loď nového věku je multižánrový projekt, který originálním způsobem propojuje umění pouličních umělců, cirkusových artistů, herců a muzikantů.

Předvedeme Vám kouzlo nového cirkusu v neobyčejném zážitku. Přenesete se s námi alespoň na chvíli do snového světa. Vrátíme Vás do doby, kdy dobro bývalo neskonale vlídné a spravedlivé a zlo černější než nejhlubší tma.

Loď nového věku se plným právem zařadila mezi nejzajímavější a dramaturgicky mimořádně působivé umělecké prezentace v České republice.

Představení jste mohli shlédnout například na akcích:

 • Spectaculo interesse (Ostrava)
 • Bezručova Opava
 • festivalu nového cirkusu CIRK-UFF (Trutnov)
 • OPEN AIR FOTO FESTIVAL (Český Krumlov)
 • Festival mládeže Thessaloniki (Soluň, Řecko)

Loď duchů

„Co je ten zvuk, to skřípění a běs? Proč zvony pláčou, a duní příval vod. Proč topících se křik vzlétl do nebes, když démonům jen může přijít vhod. Tak pohleď plaše vedle sebe, v těch tvářích hledej, co chceš znát tu loď však neseslalo nebe co vidíš právě připlouvat.“
 • Délka:
  35 minut
 • Technické požadavky:
  Vystupuje 7 umělců a artistů

Pirátská můza aneb komediantské mecheche

Pustý oceán, pevnina v nedohlednu a slunce peče… piráti znaveni dlouhou plavbou už neví, co by roupama dělali. A tak si tyto volné chvíle krátí hraním karet, kejklemi a praním se o poslední kapku rumu. Občas se i vytahují jeden nad druhým a trumfují se v artistických kouscích.

Když konečně narazí na mělčinu vrhnou se přes palubu a oslavují šťastný návrat. Zjišťují ale, že nejsou tak úplně tam, kde doopravdy chtěli být. Pustý ostrov je něčím zvláštní a tajuplný zároveň. Pirátům to nedá a jdou jej prozkoumat, zjišťují, že je plný roztodivných bytostí (diváci) – nemají fousy, nemají chlupy, někteří ani vlasy… Jsou to holátka navlečená do přihlouplých dresů.

Po seznámení se s domorodým kmenem se piráti loučí a kapitán svolává posádku ze stěžně, na který se dostal pomocí provazochodeckého umu. Piráti se vrhnou opět vstříc novému dobrodružství na široširém moři.

 • Délka:
  55 minut
 • Další informace:
  Vystupuje 7 umělců a artistů, dva hudebníci

Za podporu děkujeme

Cirkus trochu jinak

Cirkus trochu jinak z.s.
Hlavní 34, 742 85 Ostrava-Vřesina

WebCenter - logo